گزارش رصد آسمان شب با هدف معرفی اختلال طیف اتیسم

رصد آسمان شب با هدف معرفی اختلال طیف اتیسم برگزار گردید

شبانگاه ۳ آذر ماه انجمن علم و اندیشه پویا با همکاری شهرداری منطقه دو اهواز و انجمن حمایت از مبتلایان اتیسم خوزستان رصد درون شهری با هدف معرفی اختلال طیف اتیسم برگزار کرد.

 

تاریخ رصد عمومی:
دوشنبه ۰۳/۰۹/۱۳۹۶ هجری شمسی
مصادف با: ۰۵/۱۱/۱۴۳۸هجری قمری و برابر با ۲۴/۱۱/۲۰۱۷ میلادی
ابزارهای رصدی: تلسکوپ ۸ اینچ دابسونی و تلسکوپ شصت میلی متری شکستی
محل رصد : اهواز .پارک چهل و دو هکتاری ساحلی کیانپارس
سرعت باد: ۲-۶ کیلومتر بر ساعت
وضعیت جوی: تا ساعت ۱۸، ۳۰ درصد ابر و بعد از آن آسمان صاف.
وضعیت افق: غبار ۵ درجه
دما:۲۴-۴ درجه سانتیگراد
شروع رصد:ساعت ۱۷
پایان:ساعت ۲۰:۳۰

گزارش :ساناز فتاحی

شرح برنامه:

در ساعت ۱۷ اعضای انجمن علم و اندیشه پویا در محل رصد  گرد هم آمدند. این بار نجوم وسیله ای شد تا از جذابیت خود برای آشنایی مردم با اختلال طیف اتیسم استفاده کند. انجمن حمایت از مبتلایان اتیسم خوزستان در این برنامه با معرفی ویزگی های این اختلال با پخش بروشور و تراکت اقدام کردند. همچنین پاسخگوی سوالات مراجعین بودند.حضور اقشار محتلف مردم از دانشجویان،مسئولین شهری و استانی،خانواده های دارای فرزندان اتیستیک،انجمن های خیریه و… در این برنامه چشمگیر بود.

از دیگر قسمت های این برنامه که همراه با تماشای ماه تربیع از پشت تلکسوپ بود غرفه ای برای نقاشی کودکان و رنگ آمیزی صورت آنان بود.

انجمن علم و اندیشه پویا به مراتب سعی در برگزاری رصد های عمومی نموده است تا زمینه ای در جهت افزایش اطلاعات علمی و نجومی و ارتقا سطح دانش عمومی شهروندان داشته باشد.و این بار به خود می بالد چرا که واسطه ی خیری شد تا مردم نگاه تازه ای برای مواجه با این اختلال داشته باشند

با تشکر ویژه از معاونت محترم فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری منطقه ۲ کلانشهر اهواز جناب آقای فلیوش-همچنین پرسنل حراست،اجراییات شهرداری اهواز و نیروی انتظامی کلانشهر اهواز .